שיפוץ בתים מקיף

תהליך של שיפוץ בית, או דירה, מחייב היערכות מיוחדת מצידם של דיירי הבית. חשוב להתכונן מבחינה כלכלית, בחינה נפשית ופיזית, מכיוון ששיפוץ הבית עשוי להימשך כמספר חודשים, לפעמים אפילו כשנה. במהלך חודשי השיפוץ הארוכים, הדיירים נאלצים להתמודד עם אי נוחות ולעיתים, אף למצוא פתרונות דיור אחרים. לפנינו, מספר דברים שחשוב לדעת כאשר מתחילים בתהליך של שיפוץ בית מקיף.

אילו סעיפים מופיעים ברשימת העלויות של השיפוץ

בניית התקציב, הוא השלב הראשון של תכנית השיפוץ. עוד לפני שמניפים את הפטיש בפעם הראשונה, תקציב השיפוץ צריך להיות מוכן, ומובן לכל הצדדים. לעיתים, קיים צורך בשינויים מסוימים הנובעים מהחלפת חומרי גלם מסוימים, גילוי של תקלות בלתי צפויות במערכות שונות, כמו בצנרת האינסטלציה, החשמל וכו'. תקציב של שיפוץ כללי, בין היתר, מיועד לתשלום לעבודות הקבלן, כשהכוונה היא לעבודות ההריסה, האינסטלציה והחשמל, בניית קירות, התקנת ריצוף וצבע. הכנת התקציב המוקדם, לרוב, אינה כוללת את ההוצאות על רכישת חומרי גלם לעבודות הגימור, ותשלום עבור אנשי מקצוע משלימים.

בימינו, ניתן לקבל הלוואה מהבנק, במידה שעלויות עבודת השיפוצים, עולות על היכולת הכלכלית של המשפחה. לאחרונה, אף לקבל הלוואה הנקראת, משכנתא לשיפוצים, המיועדת למשפחות שזקוקות להלוואה למימון של השיפוץ הביתי. כעיקרון, על מנת לחסוך בעלויות ובזמן, מומלץ לפנות לקבלן בניין, שביכולתו לבצע עבודות שיפוץ הכוללות את כל השלבים, החל משיפוץ הקירות, עבודות האינסטלציה ועבודות הגימור. חברת ליאור גבעות עולם מבצעת עבודות שיפוץ בתים מקיף, מהשלב הראשון ועד שלב הגימור.

מה עושים כשלא ניתן להוריד קירות או עמודים תומכים

במקרים רבים, בעת עבודות השיפוץ, הקבלנים נתקלים בבעיות בלתי צפויות, המחייבות דרכים יצירתיות כדי להתמודד איתן. למשל, קיר או עמוד תומך, שלא ניתן להוריד אותם, מסיבות בטיחותיות, מפני שתפקידם, הינו לחזק את המבנה. מה ניתן לעשות, אם בכל זאת רוצים לעשות שינויים בחלל החדר? אחד הפתרונות העיצוביים המקובלים במקרים כאלה, הוא שינוי של עמוד התומך שהוא מרובע, לצורה עגולה. העיצוב המעוגל מעניק תחושה של רכות לחלל, ומאפשר להוסיף עיצובים נוספים, כמו קשתות מגבס שימשיכו את העיצוב המעוגל. דרך נוספת לנצל את העמוד התומך, היא לתלות עליו גופי תאורה וכו'.

אפשרות נוספת היא, לחפות את העמוד בבריקים. הרושם של עמוד תומך המכוסה בלבנים מעוצבות, מרשים ביותר, והוא מעניק לחלל החדר, מראה מודרני, מעניין המתאים לעיצוב אורבאני או כפרי. מי שרוצה לנצל את העמוד באופן פונקציונאלי, יכול להזמין נגר ולהתקין עליו מדפים ופרטי נגרות. ניתן אף, להפוך את העמוד, לקיר מפריד בין המטבח לסלון, להצמיד אותו לאי, ואפילו, להוסיף לו עמוד תומך דומה, כדי ליצור חלון בין חללי החדר. לאחר סיום השיפוצים, תגלו שמה שנראה בתחילת הדרך, כגורם מעכב או מפריע, הפך לגורם עיצובי מרשים ומיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *